Artykuł sponsorowany

Jakie opakowania jednorazowe sprawdzają się w gastronomii?

Jakie opakowania jednorazowe sprawdzają się w gastronomii?

W dobie dynamicznego rozwoju rynku gastronomicznego, coraz większa liczba klientów korzysta z usług dostawy jedzenia do domu oraz odbioru posiłków na wynos. W związku z tym, przedsiębiorcy szukają najlepszych rozwiązań opakowaniowych, które będą nie tylko praktyczne, ale także przyjazne dla środowiska. W poniższym artykule przedstawimy najbardziej popularne i efektywne opakowania jednorazowe stosowane w gastronomii.

Jakie opakowania jednorazowe wybrać do restauracji?

Tekturowe pudełka na pizzę czy papierowe torebki na kanapki to już standard w branży gastronomicznej. Tego rodzaju opakowania są lekkie, łatwe w użyciu i stosunkowo tanie. Ponadto, tektura i papier są materiałami biodegradowalnymi, co sprawia, że ich wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż w przypadku plastikowych odpowiedników. Warto również zwrócić uwagę na opakowania z certyfikowanego papieru, który pochodzi z odpowiedzialnych źródeł, a jego produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska.

Bagaż to materiał pochodzący z przetworzonej trzciny cukrowej, który zdobywa coraz większą popularność wśród producentów opakowań jednorazowych w Bielsku-Białej. Jest on biodegradowalny, a jego produkcja nie wymaga wycinki drzew ani zużycia dużej ilości wody. Opakowania z bagażu są odporne na wysokie temperatury, co sprawia, że świetnie nadają się do przechowywania gorących potraw. Warto zwrócić uwagę na pudełka i tacki wykonane z tego materiału, które są coraz częściej wykorzystywane w gastronomii.

PLA (polimlek kwasu mlekowego) to biodegradowalny tworzywo sztuczne, które jest coraz częściej stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych opakowań plastikowych. Wykonane z PLA kubki, talerze czy sztućce są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także bezpieczne dla zdrowia, nie zawierają bowiem szkodliwych substancji takich jak BPA. Opakowania z PLA doskonale sprawdzają się w przypadku jedzenia na wynos, a także jako naczynia jednorazowe podczas imprez czy eventów.

CPLA (kryształowy polimlek kwasu mlekowego) to ulepszona wersja PLA, która charakteryzuje się jeszcze większą odpornością na wysokie temperatury oraz lepszymi właściwościami mechanicznymi. Dzięki tym cechom, opakowania z CPLA doskonale sprawdzają się w przypadku gorących napojów, takich jak kawa czy herbata. Kubki i wieczka wykonane z tego materiału są coraz częściej wykorzystywane przez kawiarnie oraz restauracje oferujące jedzenie na wynos.

Bambus to kolejny ekologiczny materiał, który zyskuje na popularności w branży opakowań jednorazowych. Naczynia i sztućce wykonane z bambusa są nie tylko biodegradowalne, ale także bardzo lekkie i wytrzymałe. Co więcej, bambus jest szybko rosnącym surowcem, a jego uprawa nie wymaga stosowania pestycydów ani nawozów sztucznych.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach istnieje wiele różnorodnych opakowań jednorazowych, które sprawdzają się w gastronomii. Wybierając tekturę, papier, bagaż, PLA, CPLA czy bambus jako materiał na opakowania, przedsiębiorcy mogą zadbać nie tylko o komfort swoich klientów, ale także o środowisko naturalne.