Artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo zaaplikować ceramikę na auto?

Jak prawidłowo zaaplikować ceramikę na auto?

Chcesz, aby twój samochód zawsze wyglądał jak nowy? Aplikacja powłoki ceramicznej to doskonałe rozwiązanie. W niniejszym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak prawidłowo zaaplikować ceramikę na auto.

Czym jest powłoka ceramiczna i jej zalety

Powłoka ceramiczna to innowacyjny sposób zabezpieczania lakieru samochodowego przed uszkodzeniami mechanicznymi, chemicznymi oraz promieniowaniem UV. Składa się z nanocząsteczek krzemianów, które tworzą trwałą i odporną na ścieranie warstwę na powierzchni lakieru. Auto staje się bardziej odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, korozję czy zabrudzenia. Zalety stosowania powłoki ceramicznej to przede wszystkim długotrwałe zachowanie estetyki pojazdu, łatwość w utrzymaniu czystości oraz ochrona przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Przygotowanie samochodu do nałożenia powłoki ceramicznej

Aby aplikacja ceramiki na auto na Bemowie przebiegła pomyślnie, należy odpowiednio przygotować powierzchnię samochodu. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie pojazdu, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Następnie należy przeprowadzić proces dekontaminacji lakieru, który polega na usunięciu osadów metalicznych oraz innych związków chemicznych. W tym celu można użyć specjalistycznych preparatów lub glinki do dekontaminacji. Kolejnym etapem jest korekta lakieru, czyli usunięcie drobnych rys i zarysowań za pomocą polerki. Po zakończeniu tego procesu samochód jest gotowy do nałożenia powłoki ceramicznej.

Aplikacja ceramiki krok po kroku

Nałożenie powłoki ceramicznej wymaga precyzji i staranności. Oto jak prawidłowo zaaplikować ceramikę na auto krok po kroku.

  • Na początek należy zaopatrzyć się w odpowiednią powłokę ceramiczną, która będzie dostosowana do rodzaju lakieru oraz oczekiwań użytkownika;

  • Przed rozpoczęciem aplikacji, warto założyć rękawice ochronne, aby uniknąć kontaktu preparatu ze skórą;

  • Ceramikę należy nałożyć na specjalną aplikator, który ułatwi równomierne rozprowadzenie produktu na powierzchni lakieru;

  • Powłokę ceramiczną nakładamy na niewielkie fragmenty karoserii, poruszając się od góry do dołu pojazdu. Ważne jest, aby nie zostawiać smug ani przeoczyć żadnych miejsc;

  • Po nałożeniu ceramiki na cały samochód należy odczekać odpowiedni czas, zgodnie z instrukcją producenta. W tym czasie powłoka zwiąże się z lakierem i utwardzi;

  • Warto sprawdzić efekty swojej pracy i ewentualnie poprawić niedoskonałości za pomocą miękkiej szmatki.

Czas schnięcia i pielęgnacja samochodu po aplikacji ceramiki

Po nałożeniu powłoki ceramicznej samochód powinien pozostać w suchym i zacienionym miejscu od 24 do 48 godzin. W tym czasie ceramika utwardza się oraz tworzy trwałą warstwę ochronną.

Pielęgnacja auta po aplikacji ceramiki nie różni się znacznie od standardowej konserwacji. Warto jednak unikać mycia samochodu przez pierwsze kilka dni po nałożeniu powłoki oraz stosować delikatne środki czyszczące. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji powłoka ceramiczna może zabezpieczać lakier nawet przez kilka lat.