Artykuł sponsorowany

Fala radiowa - wszystko o tym zabiegu

Fala radiowa - wszystko o tym zabiegu

Fala radiowa to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących pozbyć się zmarszczek, ujędrnić skórę czy zredukować cellulit. Dzięki swojej innowacyjności i efektywności, zabieg ten jest coraz częściej wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu fenomenowi i dowiemy się, jak działa fala radiowa oraz jakie są jej zalety i wskazania do stosowania.

Jak działa fala radiowa na skórę

Fala radiowa to zabieg oparty na wykorzystaniu energii fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu fale te przenikają w głąb skóry, generując ciepło, które stymuluje procesy regeneracyjne w tkankach. W rezultacie dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych, co prowadzi do ich zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Ponadto fala radiowa pobudza produkcję nowego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, co przyczynia się do poprawy jędrności i elastyczności skóry oraz wygładzenia zmarszczek. Jeśli chodzi o zabieg, jakim jest fala radiowa, Ochota i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Elle.

Zalety zabiegu falą radiową

Jedną z głównych zalet zabiegu falą radiową jest jego nieinwazyjność. W przeciwieństwie do innych metod odmładzania, takich jak botox czy wypełniacze, fala radiowa nie wymaga użycia igieł ani chirurgicznych nacięć. Dzięki temu ryzyko powikłań jest minimalne, a czas rekonwalescencji znacznie krótszy. Ponadto zabieg ten może być stosowany na różnych obszarach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt czy ramiona.

Wskazania do stosowania fali radiowej

Fala radiowa jest polecana osobom, które chcą poprawić wygląd swojej skóry bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Zabieg ten jest szczególnie wskazany dla osób zmagających się z pierwszymi oznakami starzenia skóry, takimi jak zmarszczki mimiczne czy utrata jędrności. Fala radiowa może być również stosowana w celu redukcji cellulitu oraz ujędrnienia skóry na udach, pośladkach czy brzuchu.

Przebieg zabiegu falą radiową

Zabieg falą radiową trwa zwykle od 30 minut do godziny, w zależności od obszaru poddawanego terapii. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista dokładnie oczyszcza skórę, a następnie nakłada na nią specjalny żel przewodzący. Następnie, za pomocą specjalnej głowicy emitującej fale radiowe, przeprowadza zabieg na wybranym obszarze ciała. W trakcie terapii pacjent może odczuwać delikatne ciepło, jednak zabieg nie powinien być bolesny ani niekomfortowy.

Efekty po zabiegu falą radiową

Efekty zabiegu falą radiową są widoczne już po pierwszej sesji. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i gładka. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, a kontury twarzy stają się bardziej wyraźne. W przypadku redukcji cellulitu skóra na udach czy pośladkach staje się bardziej gładka i napięta. Pełne efekty terapii można zaobserwować po serii kilku zabiegów, przeprowadzonych w regularnych odstępach czasu.