Artykuł sponsorowany

7 rzeczy, które warto zabrać z samochodu przed pozostawieniem go na parkingu na lotnisku

7 rzeczy, które warto zabrać z samochodu przed pozostawieniem go na parkingu na lotnisku

Planujesz podróż samolotem i zamierzasz zostawić swój samochód na parkingu przy lotnisku? Zanim to zrobisz, sprawdź, jakie przedmioty warto zabrać ze sobą, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie. Oto lista siedmiu rzeczy, które nie powinny pozostać w twoim aucie podczas jego długotrwałego postoju.

Cenne przedmioty i dokumenty

Zawsze warto zabrać ze sobą wszelkie cenne przedmioty, takie jak biżuteria, sprzęt elektroniczny czy dokumenty. Pozostawienie ich w samochodzie może kusić potencjalnych złodziei, którzy mogą wykorzystać okazję do włamania się do pojazdu. Dodatkowo, utrata ważnych dokumentów może spowodować wiele problemów i dodatkowych kosztów - przede wszystkim już na samym lotnisku. W wielu przypadkach może wręcz uniemożliwić wyjazd.

Osobiste rzeczy

Nie zostawiaj w samochodzie żadnych rzeczy osobistych, takich jak ubrania czy kosmetyki. Może się okazać, że po powrocie z podróży będziesz potrzebował tych przedmiotów, a ich brak może spowodować dodatkowy stres. Ponadto, niektóre kosmetyki mogą ulec zniszczeniu w wyniku ekstremalnych temperatur panujących w aucie podczas długotrwałego postoju np. na parkingu przy lotnisku w Warszawie.

Klucze zapasowe

Zabierz ze sobą klucze zapasowe do samochodu. W przypadku zgubienia głównego zestawu kluczy, będziesz mógł bez problemu odzyskać dostęp do swojego pojazdu. Pozostawienie ich w aucie może natomiast skutkować nie tylko kradzieżą, ale także utratą kontroli nad pojazdem - w razie kradzieży samochodu, złodziej automatycznie dostaje klucze.

Sprzęt do naprawy i akcesoria

Warto zabrać ze sobą podstawowe narzędzia oraz akcesoria, takie jak koło zapasowe, lewarek czy kompresor. W przypadku awarii na drodze lub w trakcie podróży, będziesz mógł szybko i sprawnie poradzić sobie z problemem. Pozostawienie tych przedmiotów w samochodzie może natomiast spowodować, że będą one narażone na kradzież.

Żywność i napoje

Nie zostawiaj w samochodzie żadnej żywności ani napojów. Mogą one przyciągać owady i gryzonie, które mogą zniszczyć tapicerkę oraz inne elementy wnętrza pojazdu. Ponadto, niektóre produkty spożywcze mogą się zepsuć w wyniku długotrwałego postoju i panujących warunków atmosferycznych, co spowoduje nieprzyjemny zapach lub trudne do usunięcia zabrudzenia.

Leki i środki pierwszej pomocy

Zabierz ze sobą apteczkę pierwszej pomocy oraz wszelkie leki, których możesz potrzebować podczas podróży. Pozostawienie ich w samochodzie może spowodować, że stracą one swoje właściwości w wyniku ekstremalnych temperatur - np. podczas upalnych dni. Dodatkowo, w sytuacji nagłego zachorowania lub wypadku będziesz miał je zawsze pod ręką. Pamiętaj, że podczas podróży za granicę dostęp do takich leków może być utrudniony, dlatego warto zabierać takie medykamenty ze sobą.

Akcesoria dla dzieci i zwierząt

Jeśli podróżujesz z dziećmi lub zwierzętami, warto zabrać ze sobą wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak smycze czy zabawki. Pozostawienie ich w aucie może spowodować nie tylko ich zniszczenie, ale także stres dla twoich pociech i czworonogów.